На дорогах нерідко трапляються ДТП за участю мотоциклістів. Нерівні покриття, перевищення швидкості та порушення ПДР роблять їзду на мотоциклі небезпечною. На відміну від автомобілів цей вид транспорту не має ременів чи подушок безпеки. Тому для мотоциклістів особливо важливо використовувати якісне екіпірування. Щоб забезпечити собі захист, варто купити моточерепаху.

Навіщо потрібна моточерепаха і з чого вона складається?


Моточерепаха призначена для комплексного захисту спини, ребер, попереку та грудної клітки. Вона є захисним жилетом з кількома модулями, з'єднаними сіткою та ременями. На відміну від мотокурток, які передусім захищають від погодних умов, моточерепахи призначені для захисту від сильних ударів під час падіння.

Основні елементи мотоциклетної черепахи:

  • плечовий модуль — захищає шию та ключиці;
  • захист передпліч — від краю налокітника до зап'ястя;
  • нагрудний щит — закриває легені та серце;
  • спинний модуль — проходить вздовж хребта, запобігаючи його перегинам при падінні.

Крім того, сюди можуть входити додаткові щитки для рук, шиї та ключиць. Ці елементи гасять силу удару. Вони виконані з твердого пластику, який встановлений на перфоровані подушки.

Види моточерепах

Моточерепахи бувають двох основних типів — для мотокросу і для шосейної їзди:

  1. Мотокросові легші, мають тонкі пластикові пластини. Вони забезпечують захист від каміння та гілок на бездоріжжі, але не захищають від ковзання по асфальту. Ці моделі часто носять поверх мотоджерсі, вони зазвичай не мають сітчастої. основи.
  2. Шосейні моделі оснащені гарною вентиляцією. Вони ідеальні для літньої спеки. Їх захисні елементи включають вставки, поглинальні удари та захищають від травм під час ковзання по асфальту.

Підбираючи захисний одяг з доступного асортименту, враховуйте ці відмінності для максимального комфорту та безпеки.

Як вибрати моточерепаху?

При виборі моточерепахи важливо звернути увагу на наявність максимальної кількості захисних елементів:

  1. Протектор спини. Запобігає неприродним вигинам хребта і захищає від переломів У деяких моделях передбачений додатковий захист куприка.
  2. Для ключиць та плечей. Бажано, щоб охоплювалося все плече, а не тільки його верхня частина.
  3. Захист грудей. Ідеально, якщо вона цілісна. Це забезпечує найкращий результат.
  4. Для ліктів та рук. Захищає руки від травм під час падіння.

Якісні панцирні куртки оснащені не лише сіткою, а й спеціальними ременями для фіксації. Це гарантія того, що захисні пластини не злетять, а залишаться на місці. навіть в екстремальних ситуаціях.

Також при виборі мотоциклетної куртки важливо звертати увагу на відповідність міжнародним стандартам безпеки. Продукція, сертифікована за стандартами EN або CE, вважається високоякісною. Рівень захисту варіюється від 1 до 3.

Як вибрати розмір моточерепахи

При виборі розміру важливо враховувати індивідуальні анатомічні особливості. Таке екіпірування повинне щільно прилягати до тіла, не висіти та не здавлювати мотоцикліста. Для правильного підбору розміру необхідно провести наступні виміри:

  1. Довжина рукава до зап'ястя. Вимірювання починається від верхньої точки плечового шва і йде по зовнішній частині руки через лікоть до зап'ястя.
  2. Довжина плечової області. Замір проводять від шиї до зовнішньої частини плеча.
  3. Область застосування талії. Вимірювання виконується горизонтально навколо тулуба.
  4. Область застосування грудей. Руки розводять убік, а сантиметрова стрічка проходить через пахвові западини.

Правильний вибір моточерепахи – це запорука безпеки та комфорту. Інтернет-магазин Мотодом пропонує широкий асортимент товарів за доступною ціною. У нас можна не тільки купити мотоциклетні захисні куртки, але і замовити мотошоломи та джинси. Не варто економити на екіпіровці, адже вона може врятувати ваше життя.